| karlikuicsddd a întrebat:

Hello! Am o problema... Sunt in ultima zi de ciclu si ma ingrijoreaza ceva. In loc sa curga sange imi curge un lichid de culoare rosu inchis de tot. si nu inteleg de ce are culoarea asta. Nu are un miros urat, nu miroase nicicum. Ajutoooor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stick a răspuns:

Salut, nu trebuie sa te ingrijoreze asa mult, periodic este normal sa se intample asta, ai o mica raceala inflamata si produce acele scurgeri, daca erau urat mirositoare ar fi trebuit sa mergi urgent la medic pentru. ca era posibil sa ai anexita sau metroanexita si de mai era si bilaterala... (doamne fereste), cu alte cuvinte... stai linistita, o sa treaca dupa 2-3 bai fierbinti timp in care o sa curga un pic mai mult, pa pa!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E sange vechi, statut. Probabil ai o dereglare hormonala. Ar fi bine sa discuti cu un ginecolog.

Abh
| Abh a răspuns:

Este sange care s-a adunat in pliurile vaginului si s-a invechit putin. Nu e nici o tragedie, ti se curata vaginul.

| Lora a răspuns:

Pai asa e la final

| Диана a răspuns:

Asa e normal in ultimele zile. laughing Nu-ti face griji. happy