| MimiAmy a întrebat:

Hello TPU. De ieri m-am uitat la un film si nu puteam sa citesc subtitrarea. Nu vedeam clar. Azi dimineata m-am trezit si aveam ca un fel de panze de paianjen in coltul ochiului drept. Mentionez ca am varicela de 2 sabtamani. Este posibil sa fie de la asta? Please HELP

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adinuta37 a răspuns:

Si eu am patit intr-o dimineata, cam 5 min...vedeam mult alb, scrisul mi se parea f luminos, ca si cum imi intra multa lumina in ochi...am inteles ca e anemia de vina sau lipsa de calciu si magneziu. fa-ti analizele dupa ce te faci bine.

2 răspunsuri:
| LadyLilith a răspuns:

Inainte de aparitia iritatiei pe piele sub forma veziculelor,simptome:Febra ridicata,senzatie de oboseala, lipsa apetitului si dureri de cap. Simptomele complicatiilor:deshidratare,pneumoni, sangerari si encefalita la adulti se poate manifesta sever prin dureri de cap, confuzie, sindromul de soc toxic, infectii ale oaselor, infectii ale articulatiilor. Oricum, consulta-te cu un medic. Medicul iti poate spune exact care e problema.

| iSwag a răspuns:

Panzele le aveai la propriu sau la figurat? happy. Vedeai gri sau te deranja?