| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am dinții foarte sensibili, oare aparatul dentar îmi va provoca dureri mari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Whateverrr a răspuns:

Da, durerile sunt destul de mari. Depinde si de cat de mult trebuie "mutati" dintii cred laughing De obicei doare mai rau primele zile dupa ce iti schimba sârmele (lunar) si nu prea poti manca atunci.

| Purciii a răspuns:

Buna! Aparatul dentar oricum o să provoace mici dureri după schimbarea sârmei ( lunar ) dar nu este o durere prea mare. Plus că este spre binele tau să-l porti o perioada de timp ca să ți se indrepte dinții. Dupa aceea ai scapat.