| porcarumadalina a întrebat:

Hey,am niste mincarimi vaginale.
Credeti ca e de la epilare, ma epilez cu lama.))?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe bune, se pune intrebarea despre ce poate fi de fapt vorba. Intrebarea ta se refera la mancarimi/prurit VAGINAL, care se poate manifesta in interiorul vaginului sau cele provocate de posibila iritatie a pielii provocata de epilarea cu lama, care poate sa apara pe suprafata labiilor? Despre ce este de fapt vorba? big grin

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde unde e mancarimea, daca e in zona in care te epilezi cel mai probabil e de la asta. Daca e mai profund/inauntru e cazul sa mergi la medic.

| porcarumadalina explică (pentru CuriousStuff):

E pe unde ma epilez, si uneori pe labii.))

| CuriousStuff a răspuns (pentru porcarumadalina):

Inseamna ca e din cauza epilarii si respectiv a iritatiei care apare dupa. Te-as sfatui sa renunti la lama pentru a scapa si de aceste mancarimi si de alte eventuale probleme. Inlocuieste-o cu o alta metoda de epilare.

| idkidkidkidk a răspuns:

Eu nu m-am epilat si am aceeasi problema? pareri?