| buradalorena a întrebat:

am o problema de un an de zile ma epilez cu lama inghinal dar creste foarte repede si des si as vrea sa ma duc sa ma epilez cu ceara...dar imi este frica credeti ca e mai bine sa ma duc sa ma epilez cu ceara sau sa incerc cu zahar ca am auzit ca nu e asa de dureros ca ceara...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Buburuză38 a răspuns:

În comparație de epilatul cu ceară, cel cu zahăr diferă prin simplul fapt că e natural și nu te irită.
Îți recomand să mergi la salon. Evident căte va durea, dar gândește-te că așa va deveni firul de păr din ce în ce mai rar și mai moale.

| EuS200 a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un salon, cred ca te-ar epila mai bine decat ai face-o tu acasa. Stai linsitita, ca nu este o durere pe care sa nu o poti suporta..la salon au o ceara specaial care iti va face porii sa se deschida mai mult si durerea va fi mai mica. Acum, tu alegi varianta care ti se pare mai ok.

| Eyesblue a răspuns:

E dureros cu ceara dar și cu zahăr. Singurul avantaj pe care o are epilarea cu zahăr e că nu te iriți!