| xDanny15 a întrebat:

Hey! Asta e o intrebare mai...delicata.Cred ca am fimoza, penisul nu mi se decaloteza complet.Problema e ca am 16 ani si imi este rusine sa vorbesc cu parintii despre asta.Din cate am inteles de la ei am fost operat cand eram mai mic si acum e imposibil sa mai am...plus ca m-au luat in ras cand i-am intrebat prima straight face
Ce ar trebui sa fac? Cum sa le spun parintilor fara sa mai ia iar in ras? Sunt speriat deoarece am aflat ca pot face niste boli urate daca nu ma operez sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TCosminn a răspuns:

Problema asta a avut-o si fratele meu cand era mic. Uite cum poti proceda: te duci la parintii tai cu o figura serioasa dupa ce citesti sau recitesti ce boli te pandesc daca nu faci un control medical, le spui ca vrei sa mergi sa vezi ce se intampla pentru ca esti ingrijorat. In orice caz, sa nu faci ca mine, ca acum 5 ani, cand jucam fotbal si calcand pe minge am facut o entorsa de toata frumusetea, ziceai ca e distractie de oase rupte in glezna mea. Eu nu stiam ca e entorsa, am stat cu glezna umflata cateva zile, m-am tratat superficial chiar daca nu prea puteam sa calc cu piciorul drept, mama ca se vindeca, nu e treaba de medic si uite asa am ajuns ca dupa 5 ani sa merg cu o trosnitura di ncand in cand la glezna mea si sa ma doara cand merg cativa km pe jos. Daca parintii tai nu te iau in serios, informeaza-te cati poti de bine despre subiect si mergi la medicul de familie.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Fimoza împiedică dezvoltarea normala a penisului pe lângă alte complicații. Lasă rușinea și vb cu mama tatăl tău. Dacă nu, mergi singur la un medic urolog.