| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Cate zile se ia tratamentul pentru infecția urinară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cel putin 7 zile, apoi se repete urocultura cu antibiograma. Nu prelungi si nici nu intrerupe tratamentul fara ca medicul sa iti spuna.

| darrio2007 a răspuns:

Asta trebuia sa-ti spuna medicul care ti-a dat tratamentul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Lungimea tratamentului ca numar de zile este stabilit de medic in functie de gravitatea infectiei urinare cat si a organelor afectate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Medicul decide. Dispar simptomele. Se reiau analizele. Dacă totul e în regulă, se sistează tratamentul.

| alina2k18 a răspuns:

Cat ti-a recomandat medicul tau curant.

| anonimuser1 a răspuns (pentru alina2k18):

Curantlaughing

| darrio2007 a răspuns (pentru anonimuser1):

CURÁNT adj.m. Medic curant = medic care îngrijește în mod obișnuit un bolnav. [< it. curante].
Si nu mai râde ca vițelul.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

Si eu mor cand vad ca unii rad cand ei nu inteleg ceva. Chiar zilele trecute am avut discutie cu asemenea imbecil.

| darrio2007 a răspuns (pentru Salontanul):

Am avut si eu experiente asemanatoare.