| girl2009 a întrebat:

Hey! De câteva zile mă doare stomacul încontinuu. Cel mai mult timp din zi mă doare puțin de tot, dar, sunt reprize de câteva minute în care mă doare rău de tot. Din ce cauză? Si cum aș putea să opresc durerile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Ai observat când apare durerea? Dacă după ce consumi anumite alimente? Evită prăjelile, grăsimile, chipsurile etc. Mergi la medicul de familie să îți dea trimite la un gastroenterolog. Durerile pot ascunde multe..Mai bine afli cauza.
Sănătate multă!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor

| Violleta2022 a răspuns:

Cauza o aflii dupa ce mergi la medic!

| girl2009 explică (pentru Violleta2022):

O să merg. Dar până atunci niște remedii, ceva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru girl2009):

Tu chiar nu pricepi!
Ce remedii sa-ti recomandam daca nu stim ce ai?
Eu nu recomand nimic, ca poti avea ulcer perforat si atunci te bagam in uregnta sau te omoram, daca iti recomandam ceva.
Mergid e urgenta la medic si nu lua pastile dupa ureche, ca nu-i normal.

| alina2k18 a răspuns:

Cauza ti-o spune medicul dupa ce te examineaza clinic, echografic + analize de sange.
Ia niste NO SPA pana ajungi la medic.

Răspuns utilizator avertizat