| EdwardAlex a întrebat:

acum aproximativ 2 luni mi-am plombat o masea si pana acum nu am avut probleme cu ea insa de ieri ma doare foarte tare la atingere, doctora mi-a spus ca ma va mai durea la schimbari de vreme insa doare cam foarte tare, ce poate fi? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Este doar un mit faptul ca te-ar durea din cauza vremii, trebuie sa mergi la stomatolog, posibil sa ai infectie.

| secretlove2014 a răspuns:

Vrajeala,la o lucrare buna nu te doare, ti a mai ramas vreun firicel de nerv sau ti a pus prea mult tratament pentru uciderea nervului de asta doare!

| 75414254 a răspuns:

Am avut si eu ceva asemanator acum ceva timp, nu este normal sa te doara atat de tare deci mai mult ca sigur este vorba de infectie sau carie. daca ti s-a umflat sau o sa ti se umfle inseamna ca infectia sau caria a avansat. sincer cu problemele dentare nu e de gluma... nu poti sa iei sau sa faci nimic fara sa te consulte un stomatolog poti totusi sa iei ceva de durere daca doresti. iti sugerez sa te duci cat mai curand la un stomatolog poti sa te duci si fara programare deoarece te doare este urgenta si la urgente te primeste mai repede decat cu programare ( ti-o spun din experienta, mi s-a intamplat de mai multe ori si mergeam fara programare si cand iesea doctora/asistenta sau era gol intram si ii spuneam ca am o urgenta ca ma doare foarte rau si atunci te pune pe scaun si te controleaza ..iti pune intrebari gen: de cand te doare, cat te-a durut, daca ai baut rece etc ) o sa te descurci si o sa rezolvi repede daca imi urmezi sfatul happy stiu cum este din pacate. succes

| EdwardAlex explică (pentru 75414254):

Pai nu ma doare foarte tare, decat daca o presez cu dintii de deasupra ( nu am precizat ca este jos, insa daca nu o ating nu am nicio durere si ma gandeam ca poate trece cu timpul )

| 75414254 a răspuns (pentru EdwardAlex):

Am inteles happy sanatatea este importanta ar trebui totusi sa te duci pentru un mic control in caz de orice macar nu ai nimic de pierdut happy :*