| Catacombe a întrebat:

Am auzit de vise lucide si voiam si eu sa am unul dar am aflat ceva : in vis esti "treaz" adica te poti lovi ceeea ce nu ti se poate intampla intr-un vis normal. Am auzit ca sunt niste umbre ( Sward People, sau ceva de genul ) care te pot chiar si omori. E adevarat? Adica daca visezi lucid cum te poti trezi? Eu de obicei in visele normale ma trezeam cand gadeam de la intalime. Dar in visele lucide, egat vde acele umbre, cica te pot ucide. Pai daca te ucid in visul lucid intrii in coma sau cum?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Kamakura a răspuns:

Abureli. Daca ii vezi pe aia si zici "ooo asta sigur vrea sa ma omoare " normal ca vine la tine si te sperii si numai asa pori sa mori, din sperietura. Rar man.

| uninvited66 a răspuns:

Vise lucide am eu in fiecare searalaughing) Ce umbre mai nene, ca sunt acolo, in vis, fie ca e horror sau razboi sau ce e, iar ceea ce imi place e ca sunt constient de tot ce se intampla si in acelasi timp controlez tot big grin Ma trezesc foarte odihnit de cand am vise lucide!

| Catacombe explică (pentru uninvited66):

Si cum faci sa te trezesti daca esti constient de vis? Si faza cu controlu este ca daca tu vrei sa zbori, zbori etc?

| XOXO123 a răspuns:

Buna, am creat un grup pe facebook cu tema aceasta cine vrea chiar as avea nevoie de membri : https://www.facebook.com/......831933789/