| sLy007 a întrebat:

am primit vaccin diftero-tetanic (pentru clasa a x-a), si 4 ore mai tarziu am baut o bere... mi se poate intampla ceva?
Multumeesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Alcoolul nu dauneaza vaccinului ci poate dauna sanatatii tale.Alegerea iti apartine!

| looooLll a răspuns:

Din cate stiu eu nu ..la ce liceu esti? big grin

| SimonaCristina a răspuns:

Faptul e consumat... NU interfereaza cu alcoolul. dar incearca sa eviti...

| zHeArTz a răspuns:

Eu am luat pastile cu bere si nu aveam nimic thinking stai linistit. happy

| andreea49 a răspuns:

Nu, nu ti se poate intampla nimic.