| cosmina02 a întrebat:

am si eu o problema vrau sa ma ingras si nu stiu cum am 12 ani si am 27 de kg vreau si eu sa ajung la 35 cum fac ce trebuie sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Heii
Esti destul de slabuta pentru varsta asta, dar am o intrebare, ce inaltime ai? Daca esti scunda nu ar fi o problema sa stii. Cam asa aveam si eu la varsta ta.
Ai putea incepe prin a manca mai des, in special seara, dupa ora 12.

| cosmina02 explică (pentru Deleb):

Nu stiu exact ce inaltime am dar nu sunt nici pitica nici foarte inalta sunt cam intre si intre

| NH4OH a răspuns:

Bună.
La anii tăi nu ai cum să te îngrași.
Ești în creștere, formele le capeți mai târziu, atunci o să slăbești și o să te îngrași cu ușurință, dar acum se *procesează* corpul tău.
Ești destul de slabă, dar probabil ești și mică de înălțime.
Eu la vârsta ta aveam în jur de 35 de kg și 1, 45.
Baftă.

| cosmina02 explică (pentru NH4OH):

Nu nu-s mca de inaltime dar nici mare de inaltime