| Sparkii a întrebat:

Buna am 14 ani si sunt baiat si am o problome cu axpectu am 1, 8 1, 9 la 14 ani de abia impliniti si am 62 de kg.Nu-mi place sa fiu asa inalt si par slab nu e normal ca la 14 ani sa am atata inaltimea nu imi place tatal meu este inalt atat cat mine si vreau sa ma ingras nu mai vrau sa fiu atat de slab la inaltimea asta nu e bine cum ma pot ingrasa va rog ajutati-ma nu-mi place cum arat la corp crying sunt foarte inalt vreau sa ma ingras ajutati-ma ce trebuie sa fac mananc orice nu mam abtinut de la nimic mananc saorma de toate grasimi dar tot nu ma ingras vreau sa fiu gras si nu reusesc ce trebuie sa fac nu vreau sa ajung ca pan la 18 ani sa am 2 metri crying((Dau funda cine ma va ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Nu cred ca vei mai creste.
Eu aveam la 14 ani 1, 75, iar cand am ajuns la 18 aveam doar cu 3 cm mai mult happy.Si asa am ramas si in prezent, la 1, 78. Mie nu mi se pare mare inaltimea mea, chiar mai voiam 5 cm in plus happy.
Poate ca ai crescut acum mult, apoi nu vei mai creste.Un prieten de-al meu cand eram mic radea de mine ca sunt foarte inalt (pe la 14-15 ani), eu am ramas la acea inaltime, iar el, azi este la fel de inalt ca mine, iar atunci era cu cel putin 20 cm mai scund. Poate asa o sa patesti si tu cu inaltimea, vei ramane asa.
Diferenta intre mine si tine este ca eu eram multmai corpolent laughing, desi nu imi place sa mananc stiu eu ce cantitati masive, pur si simplu asa sunt eu.
In prezent am cat ai tu acum (19 ani si 8 luni, si 1.79 inaltime).
Si greutatea de 90 kg happy.
De cand ma stiu greutatea mi-a variat foarte rar.Chiar si cand eram mic aveam 60 si ceva de kg la 13 ani.
Acum ma gandesc ca s-au marit oasele si s-a marit si greutatea.
Mie nu imi place extraordinar de mult cum arat, adica mi-ar placea mai mult sa am 80 kg.Tu ai o greutate normala, un 70 kg sa ajungi pe la 16 ani si sa o mentii, nu trebuie sa te ingrasi.
Daca totusi ai dori sa te ingrasi mananca inainte sa te culci ceva cu multe calorii gen ciocolata, in 30 de zile o sa cresti cu cel putin 3 kg, dar nu este prea sanatos sa faci asta happy.
Doar nu te abtine de la nimic si nu mai te ingrijora de greutatea mica.
Te salut,
Adrian!

| Sparkii explică:

Am 1,79 1,78

| Radu_Cristian_1996 a răspuns (pentru Sparkii):

Cred ca aici gasesti raspusnul http://bit.ly/1x4I5ck

| Sparkii explică (pentru Radu_Cristian_1996):

Mai cresc sau nu? Si cum ma ingras