| Pdelia a întrebat:

Hey TPU!
As avea o intrebare, acum 2 saptamani mi-am facut piercing in buric, c-am de o saptamana mi s-a facut ca si o coaja in jur nu e mare, e micuta dar de la ce? ce inseamna asta?, il curat zilnic!
Multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| xxxxxzzzzz a răspuns:

Este ceva normal dar trebuie sa ai mare grija cind il curati sa nu faci infectie (Scopul principal al ingrijirii este de a indeparta orice fel de resturi si secretii care se pot stringe in jurul bijuteriei proaspat amplasate si prin intermediul carora bacteriile daunatoare pot patrunde foarte usor in rana proaspata, ducind la infectarea ei. Iritatiile sau infectiile apar ca rezultat al unei ingrijiri defectuoase sau nu suficient de riguroase, pe parcursul perioadei indicate.)