| UnNumeOarecare234213 a întrebat:

Am și eu o micuța dilema. Mi am pus singură un piercing în buric. Știu, o să începeți să ziceți că este periculos să îmi pun singură, dar am lucrat foarte grijuliu și steril, cu mănuși, cu ac steril. Bijuteria este din oțel medicinal, sau așa ceva. Îl curăț zilnic și îl dau cu baneocin unguent +pudra. Dar a început să facă puroi și este puțin înroșita gaura. Zona nu este întărită, dar în schimb dacă nu o curat mă doare extrem de tare. Este puroi întărit, nu e lichid și nu vorbim de mult puroi. Cum îmi curăț puroiul, cum îmi trece durerea. Mi am mai făcut un piercing în buric dar l am scos din cauza ca nu ii plăcea fostului. Tot singura l am făcut. Mi am făcut singură și în limbă și în buza, deci mă pricep cât de cât. Nu vreau să mi l scot și nici nu cred că e cazul, pentru că știu că vindecarea unui piercing de buric durează mai mult, dar vreau să întreb, ar trebui să îmi fac griji? Ce alt unguent /produs mi a-ți recomanda pentru problema mea? Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Deci asta-i al doilea in buric?
cu siguranta nu e bine daca incepe sa ti si inflameze zona si puroiul sa creasca.Eu zic sa ti-l scoti.

si spirtul e bun, apa oxigenata

| secret98 a răspuns:

Draga,cumparati PERICHISI, si curata 3 ori pe zi zona... la mine la fel asa a fost timp de 2-3 saptamini, dupa aia s-a vindecat! succese

| Deea_Andreea_1999_g6q3 a răspuns:

Daca vezi ca se agraveaza iti recomand sa mergi la un doctor care sa iti vada puroiul... Poate o sa iti dea o crema care sa iti mai ia din durere...
Nu te poti juca cu sanatatea!
Ai grija de tine sa fi sanatoasa!
FUNDA?!