| EviesiJohanna a întrebat:

Ce se intampla daca iei 8 pastile de distonocalm?
P.S: Intrebarea este pusa doar de informare, nu am de gand sa fac asa ceva si nici nu as sfatui pe alti laughing doar ca am citit pe net despre cineva care a murit de la asta si ma intreb daca e real sau e doar o postare facuta in gluma? 50% din articolele de pe net sunt in gluma deci nici nu stiu ce sa cred

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| goshty a răspuns:

8 pastile fara a te consulta un medic urgent inseamna moarte. Nu mi se pare deloc absurd, e plauzibila stirea. Si daca iei distonocalm zilnic o iei pe aratura... pentru ca calmantele nu sunt bune in cantitati mari si in general fara a fi recomandate de medicul specialist.

| EviesiJohanna explică:

Deci este reala stire, desi pare putin inventata....si pana la urma nu nu se spune motivul pentru care ala a ajuns sa ia 8 pastile