| Emy2004 a întrebat:

Daca port ochelari de vedere, pot să îmi pun lentile colorate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IoanaPuppy31 a răspuns:

Salut,
Ochelarii si lentilele au acelasi scop : corectarea vederii. Nu poti sa le porti pe amandoua. Nu spun ca nu este posibil, probabil ca exista lentile care sunt doar pentru aspect dar nu stiu exact daca se pot purta cu ochelari. Intreaba-ti oftalmologul!
Fundita?
O seara frumoasa!

| Emy2004 explică (pentru IoanaPuppy31):

Si inca ceva daca nu port ochelarii, eu având probleme cu vederea și îmi pun lentile colorate mi de întâmplă ceva?

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Iti poti pune, dar fara dioptrii SAU cu dioptrii, dar fara ochelari.

| Caprariu_Vlad_2001 a răspuns:

Poti sa iti iei si ochelari deja cu lentile colorate