| AndreyXel a întrebat:

As putea sa port si ochelari si lentile colorate? Ochelari sunt cu dioptri iar lentilele sunt doar colorate. As vrea asta deoarece imi sta mai bine cu ochelari si imi plac unele nuante de culori la ochii. Dau funda! big grin

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Exista si lentile cu dioptrii, colorate. Eu am avut de nuanta verzui, dar am vazut si rozalii si galbui si, desigur, fumurii.Doar ca sunt mai scumpe decat lentilele cu dioptrii, albe.Si mai greu de gasit!

| AndreyXel explică (pentru Elianna):

Dar eu nu vreau cu dioptri. Vreau sa port si ochelari in acelasi timp. adica lentilele doar sa imi dea culoare ochilor iar ochelari cu dioptri... De exemplu ceva cu negru si galben si forme...

| Elianna a răspuns (pentru AndreyXel):

Eu nu mai inteleg ce vrei. Daca vrei doar ochelari cu sticla colorata, cumpara-ti.Nu inteleg ce tot bagi dioptriile in discutie. Daca porti si dioptrii, raspunsul ti-l-am dat deja. Ca o gluma, pune ochelarii cu geamuri colorate peste cei de vedere.
Sunt ochelari de vedere care au lentile de soare care sunt atasate si se ridica in sus, ramanand agatate de ochelari.Dar eu nu am vazut decat fumurii.
Eu am o perche la care se ataseaza cu un magnet o rama de soare peste cea de vedere. Uite aici:
https://www.google.ro/......ps?/search