| celeron23loveanime a întrebat:

Hey! ^_^
Vreau sa stiu daca se pot purta lentile colorate si ochelari in acelasi timp?
Ma tem sa nu am probleme mai mari de vedere daca le port in acelasi timp.

Răspuns Câştigător
| Loredana123 a răspuns:

Exista niste lentile de contact care sunt colorate, nu stiu cat de bune sunt deoarece fiind colorate irisul lentilei se misca deasupra pupilei tale. Am auzit foarta multa lume plangandese de asta. NU este cea mai buna varianta sa porti lentile colorate si ochelari deoarece lentilele colorate nu poti sa le ti foarte mult deoarece sunt si mai colorate decat cele de vedere si mai "agresive" intr-un fel si tot se vot deplasa plus ca nu e ochei sa iti scoti ochelari sa le asezi si asa mai departe. Sper ca te-am ajutat