Întrebare recomandată | Blu3Li0n a întrebat:

happy. De ieri,de cand am privit soarele,imi apare un contur al lui in ochiul cu care vad mai rau decat celalalt(p.s: port ochelari). Iar de atunci deslusesc putin mai greu scrisul din carti de pe net fiindca acel contur este fix in centrul ochiului "lenes".
Intrebarea este: Stie cineva cum as putea scapa de el,fiindca ma enerveaza, si din aceasta cauza cititul poate fi o problema. Aceasta intrebare este pentru cei ce stiu.
Fundawinking Vot happy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| k33lth a răspuns:

Salut. Am si eu aceeasi problema. Cand ma uit undeva la lumina (stau si la pc si telefon mult ) cateodata imi simt asa,, conturul ochiului amortit '', vand pete mici, sau dungi si flash-uri si eu greu sa citesc. Asta e pe zone mici dar ma deranjeaza.Am citit pe net si nu e grav, trebuie sa iei capsule Vitreolent.

2 răspunsuri:
| wEeEk1d a răspuns:

Nu o sa primesti raspuns pe TPU, nu cred ca este vreun medic pe aici. Cel mai bine ai face sa te duci cat mai repede la un medic oftalmolog. Toate cele bune.

| LC007 a răspuns:

Poblema ta ar trebui sa treaca in timp. Daca in cateva zile nu trece consulta un oftalmolog.