| AlexCR7 a întrebat:

Am jucat football si un prieten a dat un sut puternic care m-a prins in mana dreapta si... dintr-o data mi-a amortit mana tare dupa care a inceput sa ma doara.Ei bine,am ajuns acasa si m-am pus sa dorm, cand m-am trezit era putin umflat si m-a durut, acum tot umflat e si cand imi invart mana ma doare tare.Ma doare pe la incheietura si durere urca pana la antebrat.Ce as putea face in afara de a merge la medic?
Dau si funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Dă-ți cu o o cremă, Lasonil, apoi leagă-te cu pansament ( nu cu fașă elastică) dimineața și seara, și încearcă să eviți să ții mâna în jos.

1 răspuns:
| Teufelchhhen a răspuns:

Nu conteaza raspunsurile nostre.
Discuta cu parintii tai si mergi rapid la un medic.
Se poate inrautatii situatia si cred ca n-ai vrea asta.
Te salut! :*