| anonim_4396 a întrebat:

eu am de cateva luni pe mana stanga niste broboane,bube (ceva de genul) care seamana cu niste negi,si sunt rosii,iar cateodata ma dor si sunt inestetice. Ce pot face ca sa dispara?

Eu am pielea foarte urata, pe picioare n-am par si este ca de gaina pielea, si talpile picioarelor le am foarte, foarte crapata si ma ustura rau ( intr-un timp numai puteam nici sa calc) mi-am dat cu o crema pentru crapaturi, dar aceasta a functionat dar o perioada de timp (vreau sa zic ca cel mai crapat am degetul mare si calcaiul) Ce pot sa am? Nu am destul calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AndreeaCr a răspuns:

Buna! Te sfatuiesc sa iti faci drum la dermatolog, nu cred ca te poate ajuta cineva (chiar si specializat) atat timp cat nu poate vedea exact despre ce este vorba. Daca nu ai timp, macar cere sfatul unui farmacist.