| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ca am? poate fi cancer de piele, sau pot avea o boala care daca n-o tratez o sa dau in cancer? ( cred ca o am de cand m-am nascut)Si tata are la fel pielea, (lui nici nu-i creste par pe picioare) Pielea mea si a lui sunt ca de gaina. Mie imi apar mereu eczeme, si am talpile picioarelor crapate, toata talpa, nu doar calcaiul. Nu prea am par pe piele si e de gaina asa. e zbarlita si urata. Ce pot avea? Sau putem.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E o problema, poate genetica, a formarii pielii. Trebuie o consultatie dermatologica, poate si alte analize, dar rezultatul nu este sigur.

| CuriousStuff a răspuns:

Bula ti-a dat raspunsul. Mai adaug doar ca aproape sigur nu e cancer. Cancerul e ceva localizat, de obicei (asta daca nu da metastaze, dar aia e alta mancare de peste). Nu e pe toata pielea. Daca si tatal tau are e ceva genetic. Poate sa fie fara niciun efect asupra sanatatii tale, poate e doar estetic. Sau poate are si alte efecte. Pentru asta iti trebuie un consul si analize.
Multa sanatate.