| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au apărut niște bubițe roz pe limba, mai ales în vărf. Le am de 3 zile și mă ustură rău... Ce credeți că sunt acele bubițe? Chiar acum mi-am făcut un amestec cu apă și bicarbonat de sodiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreeamargii a răspuns:

S-ar putea sa fie o puschea daca te ustura cand le atingi in special... Trec de la sine

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil ai facut o indigetsie alimentara!
Evita sa mamanci prajeli si sa bei sucuri cateva zile si iti va trece.

| OnuOnulică a răspuns:

Indicat ar fi să mergi la medic să-ți spună cu exactitate cauza bubițelor.

| untu a răspuns:

Pune pe limba niste miere de albine, tine asa fara sa inghiti! Se va calma durerile dupa un timp!

| FallenBoy a răspuns:

Am uitat să menționez: în spatele buzei de jos sunt roșu și mă ustură când ating.