| Andrreachiriac a întrebat:

Hi! ce este bine sa mancam intr-o cura de slabire? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce trebuie sa eviti sunt produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si sa nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest poti manca cam orice,atata timp cat nu faci excese(portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin). Ciorbele si supele(in special)sunt chiar recomandate in diete,la fel si fructele,legumele,salatele(fara sosuri si cu cat mai putin adaos caloric), iaurturile naturale, carnea la gratar si cerealele integrale.De asemenea, nu este nevoie sa renunti la paine(de preferat graham), ci doar sa o consumi in cantitati corespunzatoare.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Ceea ce conteaza cel mai mult, in schimb, este miscarea.Alearga zilnic in jur de 20-30 de minute cu viteza medie si vei reusi,astfel, sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

4 răspunsuri:
| Andreeagen a răspuns:

De toatehappy Asta bine-inteles intr'o cantitate medie.

| Andrreachiriac explică:

Okay, dar de ex: cartofi piure, supa de pui, ciorba sunt bune de mancat, parerea mea este ca nu, dar nu sunt sigura?

| mariajohanna a răspuns:

Muuulte fructe si legume, trebuie sa faci sport si sa consumi apa.in principiu big grin

| ioanavasile10 a răspuns:

Mananci cam ce vrei in cantitati mici si pana in ora 5.happy