| Maria_5031 a întrebat:

Ieri ma durea rau burta, cand dupa ceva timp a inceput sa imi curga abundent un lichid alb. Spre seara m`a luat putin cu ameteala.cand am fost la tualeta am observat pe chiloti ca aveam ceva maroniu.Seara am observat pe chiloti un chegulet asa de sange, f mic. Ma gandeam ca e menstruatia, dar nu imi curge inca sange. este menstruatia sau nu?[funda pentru cel mai bun raspuns]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este menstruatia si este normal sa inceapa cu mici dereglari.

6 răspunsuri:
| kareina a răspuns:

Nu te mai gandii asa mult ci spune mamei tale ce s. a intamplat, nu este normal mai ales acel ceva maroniu. Iar ameteala te. a luat din cauza fricii ca te.ai speriat cd ai vazut acel lichid.Nu mai amana, mergi la doctor!

| Madalichka a răspuns:

Daca esti la prima menstruatie sau daca ai stat cu mijlocul gol, e posibil sa fie de la menstruatie. Poate iti vine azi. Dar pana sa fii sigura, mergi la doctor, pentru ca nu e de bine.

| Lucaci a răspuns:

Pai la inceput curge mai putin si chestia alba este secretia

| Aly2 a răspuns:

Probabil este ciclu. Este normal sa iti curga sange cand iti vine ciclu.

| Maria_5031 explică:

Astazi nu mi-a mai curs nimic

| Maria_5031 explică:

Nu m` am speriatwinking...