| Maria_5031 a întrebat:

Ma durea rau burta, cand dupa ceva timp a inceput sa imi curga abundent un lichid alb. Spre seara m`a luat putin cu ameteala.cand am fost la tualeta am observat pe chiloti ca aveam ceva maroniu.Seara am observat pe chiloti un chegulet asa de sange, f mic. Ma gandeam ca e menstruatia, dar nu imi curge inca sange. si mi curge lichid alb este menstruatia sau nu?[funda pentru cel mai bun raspuns] [stiu ca am mai pus intrbarea dar nu am primit raspunsuri concrete][oare sa astept pana luna viitoare ]?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un semn al unei viitoare menstre.
Poți bea ceai de crețișoară pentru o stimulare naturală hormonală și favorizarea apariție propriu-zise a ei.
Pa, pa.

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

S-ar putea sa fi la ovulatie, nu ai spus cand ai avut ultima menstruatie.In perioada ovulatiei, creste cantitatea de secretie vaginala si poate aparea o mica sangerare, numita " mica menstruatie". Este ceva perfect fiziologic.