| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da niste sites unde ma pot verifica daca sufar de personalitate multipla, bipolaritate?
[ stiu ca am o forma de bipolaritate si totodata de pers.multipla,dar vreau sa vad cat de grava e treaba]
PS: puteti sa imi dati si in engleza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista asa ceva, pana si unui psihiatru i-ar fi greu sa spuna dupa doar cateva consultatii. Diagnosticele psihiatrice sunt foarte dificile, necesita supraveghere indelungata din partea unui psihiatru experimentat. Siteurile sunt facute doar sa sperie credulii.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai bine mergi la un medic. Internetul nu le stie chiar pe toate si, in niciun caz, nu pune diagnostice credibile.

| peperonies a răspuns:

Pai cine ti-a pus diagnosticul de bipolaritate sau personalitate multipla? la ce mai ai nevoie de site?

| PumpkinDoll a răspuns:

N-ar fi mai bine daca te-ai duce la un psiholog? Daca te doare capul si cauti pe net afli ca ai cancer

| AlexSalling a răspuns:

Contacteaza-ma. Si eu am avut asa ceva. https://www.facebook.com/JurjescuAlex717

| zăGhost a răspuns:

Copiaza DSM-5 si gasesti in el simptomele. Totusi, e orientativ, pentru ca nu ai studii in domeniu. Pentru un diagnostic acurat ar trebui sa te vada un psihiatru sau un piholog.