| Gogoasa24 a întrebat:

Imi puteti zice niste metode si tehici pentru a slabi rapid? Imi puteti spune cum si niste alimente care ma ajuta la slabit, va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Corsi a răspuns:

1. Alimentația
Fără zahar, sucuri de orice fel și fără multi carbohidrați adică fără multa pâine fără cartofi multi, de recomandat doar pâine neagra. 3 mese pe zi fără gustări, bea mai multa apa.
2. Tabata. Sistem cu intensitate ridicata
20 secunde un exercițiu (ex: genuflexiuni) 10 sec pauza repeți de 8 ori exercițiul. 20-10 20-10 etc de 8 ori
1 minut pauza
După încă un exercițiu (ex: flotări) tot de 8 ori 20 sec exercițiu apoi 10 pauza, retine DE 8 ori.

Atat, 3 zile pe săptămână. Tehnica asta te ajuta sa dai și 2kg pe săptămână, atenție mare dupa ce termini exercițiile alea de 8 ori trebuie sa te odihnești sigur o sa ai nevoie. Îți garantez ca nu faci de 5 ori exercițiul.

| mrchapel a răspuns:

Slabit rapid nu exista, poti aplica tehnicile de slabire pentru cantar boxeorilor, dar e periculos fara supraveghere

pentru slabit elimini paine, paste etc... elimini zahar si produse care contin zahar si derivati (sucuri, mezeluri etc) fara alcool, fara sosuri grase gen maioneza

si faci miscare (vezi filmuletele lui leslie sansone, incepi cu 1 mila)

citeste Traiesc dar ma abtin a Mihaelei Bilic