| drE99 a întrebat:

Buna imi puteti spune niste metode de slabit rapid adica in 1 luna sa dau jos cam 10 kilograme.

15 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Ce vrei tu e imposibil happy. Fa-ti o liposuctie daca chiar ai atata grasime.

| cristi1505 a răspuns:

Nu este bine ca intr-o luna sa slabesti 10 kg.Eu iti dau un alt sfat, nu dieta''balerina?''.Mai bine du-te la un nutritionist sa iti recomande el.Nu trebuie sa slabesti haotic ci treptat si fara niciun risc!

| Different69 a răspuns:

Dieta "Balerina"
- Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru Different69):

Ce ma? 1Kg/Zi? Asta este cea mai mare prostie din cate am auzit!

| drE99 explică (pentru Different69):

Nu ar fi mai bine sa nu mananc deloc?laughing

| Different69 a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Daca mananci ce scrie acolo 100% slabesti un kg pe ziwinking am incercat eu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Different69):

Trebuie sa fii redus mintal sa incerci asa ceva, alea sunt metode de slabit pentru retardati.

Si ai pierdut multa apa, nu grasime.

Un kg de grasime are 7700 kcal, corpul arde zilnic cam 2000 ( daca nu mananci NIMIC ), fa singura calculele.

| Different69 a răspuns (pentru drE99):

Ba da laughing si sa alergi pe zi 10 km laughing

| Different69 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai tu Einsten laughing daca vrei sa arati bine trebuie sa faci si sacrificiiwinking daca sportul nu iti place tine dieta.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Different69):

Sacrificii inteligente, nu tampenii. Orice nutritionist sau medic o sa-ti spuna ca ce-ai recomandat tu e extrem de PROST, documenteaza-te.

Se fac sacrificii, dar alt gen, IN NICIUN CAZ NU TE INFOMETEZI.

| Different69 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok laughing atunci spor la shaorma! laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Different69):

Nu chiar, uite aici :

http://www.getfit.ro/......abire.html

Si NU eu am pus intrebarea, eu am slabit 17 kg fara diete stupide, cu o alimentatie normala, 5 mese pe zi, ultima masa fiind MEREU dupa ora 18.

Deci se poate slabi cu o alimentatie sanatoasa + sport, in niciun caz cu diete retardate, cu care devii o anorexica.

| danishor a răspuns:

Incearca sa alergi in mod regulat. Cel mai bun sfat e sa mergi la o sala de box cu siguranta dai jos kilograme care nu se mai pun inapoi cum se intampla dupa o cura

| Coco2730 a răspuns:

Draga mea E, crede-ma ca, daca iti dau o dieta sa slabesti chiar si 15 kg pe luna n-o s-o respecti. Ca sa faci ceva, iti trebuie un anumit nivel al lui a fi. Tu poti apela la pastile de slabit.

| Sakura25 a răspuns:

Chiar daca prin absurd sa spunem ca reusesti, te alegi cu vergeturi si piele lasata.Baga sport normal si ai grija la alimentatie si lasa 'sporturile extreme' pentru matracucile din show bizz. happy