| qIrinna a întrebat:

Cum pot slabi? cine imi zice si mie ceva care te ajuta la slabit. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustMe34 a răspuns:

Alearga.Scapi si de kg si iti faci si corpul frumos

| qIrinna explică (pentru JustMe34):

Poi numai cu alergat nu merge ca am incercat si alergam cate 1 ora pe zi, zi-mi si ce pot manca si ce nu

| ajfsfamqewED a răspuns (pentru qIrinna):

Mananca fructe, paine neagra ( cea alba din cate am auzit ingrase), cand alergi sa te hidratezi corespunzator... mananca salate... si evita grasimile

| JustMe34 a răspuns (pentru qIrinna):

Hei..trebuie sa alergi in fiecare zi..rezultatele vin cu trecerea timpului.nu poti in cateva zile sa slabesti nu stiu cat..eu nu-s tare in masura sa-ti spun ce sa mananci si ce nu da eu auzeam sa nu mananci paine sau doar foarte putina, fara paste sau alte mancaruri "grele". totusi eu zic sa mananci cate putin din fiecare pentru ca ai nevoie si de proteine, glucide, lipide si sa consumi multe fructe si legume si sa faci sport in continuare.Si daca nici asa nu merge bine atunci poti sa mergi la sala si sa-l intrebi pe nenea de acolo ce exercitii ai putea sa faci sa slabesti si sigur o sa reusesti.Ai grija de tine si nu uita ca oricum esti dragutahappy

16 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai, pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exercitii cardio. Chiar ajuta. Dar trebuie sa te tii de ele.

| ajfsfamqewED a răspuns:

Ce spui daca ai alerga seara cand nu te vede nimeni daca iti este rusine, sau sa mergi la sala happy sau sa faci exerciti dimineata happy

| qIrinna explică (pentru ajfsfamqewED):

Poi nu sunt " plinuta " dar am cateva kg care vreau sa le dau jos... vino tu sa alergi cu mine seara... ca nu imi e rusine dar nici sa alerg pe seara.

| ajfsfamqewED a răspuns (pentru qIrinna):

Vin laughing in ce oras sa vin laughing ca si eu am putin burtica laughing

| qIrinna explică (pentru ajfsfamqewED):

Poi daca ai nu mai veni...

| qIrinna explică (pentru ajfsfamqewED):

Glumesc

| egoistdream a răspuns:

Sport, mișcare, activitate!

Fă-i așa, prima zi flotări cât mai multe
A doua zi abdomene cât mai multe
A treia zi genoflexiuni cât mai multe
A patra zi poți face tracțiuni cât mai multe.
A 5-a zi poți alerga

după care reiei ciclul, dacă faci mult sport poți să mănânci căt de mult dorești că nu mai te ajută cu nimic, atenție mare, dacă faci sport fă-i sport și nu recupera efortul făcut, adică degeaba faci sport dacă apoi dormi 5 ore ziua pentru că recuperezi efortul facut.

| qIrinna explică (pentru egoistdream):

Ms mult

| qIrinna explică (pentru egoistdream):

Si flotarile sunt pentru fete?

| egoistdream a răspuns (pentru qIrinna):

Nu există lucruri pentru băieți și lucruri pentru fete, ambele sexe trebuie să le facă, intradevăr in alte proporții.

| qIrinna explică (pentru egoistdream):

Si ce pot manca si ce nu?

| Plankton a răspuns:

Buna, de slabit cum trebuie merge doar prin sport si eliminarea dulciurilor, cipsurilor si in mod special bauturilor racoritoare acidulate.
Mai este si varianta infometarii.
A anumitor regimuri speciale care ti le poate prescrie un nutritionist.
Exista si niste prafuri de la Fares, le-am incercat si merg doar ca nu am putut tine regimul. Link : http://www.fares.ro/......inate/1314