| Gogoasa24 a întrebat:

Sall imi puteti da niste alimente care ajuta mult la slabit?

Daca devin vegetarian ce avantaje am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Mere, cu conditia sa nu mananci 5kg / zi.

Branza ajuta la slabit. Contine calciu care are un rol la slabire.

| n1445 a răspuns:

Lipsa proteinelor din corp si slabire de puteri. Avantaje.

| Anamaria4321 a răspuns:

Fructele si legumele ajuta foarte mult la slabit. Si eu sunt vegetariana.
Fructele care te ajuta mult la slabit :
Cirese, Grapefruit, Portocale, Piersici, Pere, orice fructe de padure
Si legumele care te ajuta mult la slabit: brocoli, ardei, castraveti, varza verde, salata, usturoi, ceapa, spanac

| BlackParadise a răspuns:

Pentru a slabi poți sa bei in fiecare dimineața in pahar cu apa cu lămâie timp de o luna sau doua.

| Anemary123 a răspuns:

Este foarte important ca dupa ora6 sa nu mai mananci nimic si sa faci sport (alergi) ca de ex! Sa bei minim 2 l de apa pe zi!