| asdf01 a întrebat:

Imi sangereaza 2-3 gingii la spalarea pe dinti, din ce cauza si cum as putea sa nu mai imi sangereze...ce sa fac? Ajutor va rog.Dau funda celui mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un stomatolog.El iti poate spune cu exactitate care este cauza si ce tratament poti urma.

| Fatamuntilor a răspuns:

Megi la dentist... poate avea multiple cauze.
Pe cand aveam hepatita, doctorul ne intreba la vizita daca ne sangereaza gangiile.

| SkyPilot a răspuns:

Citeste acest articol. Iti explica mai bine decat as putea eu in cateva randuri:
http://www.eva.ro/......-6780.html

| EnvyU a răspuns:

Pai foloseste si tu pasta aia de dinti...parodontax parca. Ai grija cu dulciurile si spala-te pe dinti mai des.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Spala-te pe dinti cu o pasta recomandata de stomatolog, cel putin de doua ori pe zi! Bafta!winking happy