| xibalba a întrebat:

In fiecare luna, inainte de menstruatie, imi apare herpes pe buza inferioara. Folosesc crema Aciclovir, care, insa, desi face ca herpesul sa dispara rapid, imi usuca foarte rau zona afectata de herpes si dureaza cateva zile bune pana cand pielea se reface. Alte remedii rapide impotriva herpesului stiti? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Lips cu aloe vera de la Forever, cremă Herpes Stop, plasturi anti-herpetici Compeed.
Consultă un medic dermatolog pentru investigații amănunțite, în mod normal el nu apare în astfel de situații ci când răcești, schimbări bruște de temperatură externă, etc.
Tare mi-e teamă să nu faci herpes genital!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca au probleme imunitare, trebuie sa iti faci analize de sange tip ANA.numai cand sistemul imunitar este la pamant iti apare atat de des herpes.

| Deea_1936 a răspuns:

Plasturii antiherpetici compeed sunt buni si in acelasi timp discret

| vali_9076 a răspuns:

Ai putea sa folosesti pasta de dinti care iti usuca herpesu, dar cred ca este necesar sa consulti si un medic daca zici ca de ceva vreme, in fiecare luna iti apare herpes... poate ai racit, dar cel mai bine e sa mergi la o consultatie sa fii mai sigura.