| yourkittycat a întrebat:

Mi -a aparut de vreo 3 zile un herpes pe buza, l-am tratat cu aciclovir dar acum mi s-a facut o buba in locului lui si tot imi crapa si imi curge sange, nu mi se usuca deloc. Ce sa fac sa imi dispara odata? Sa mi se usuce

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Crisstinayy12 a răspuns:

Si eu am avut herpes in primavara dar nu grav si am pus crema de galbenele... A trecut

| fluture156 a răspuns:

Crema de gălbenele. Inchide foarte bine si repede orice tip de rană.

| Geany_Geanina_1994 a răspuns (pentru fluture156):

Si eu am avut un herpes sapt trecuta, tot cu Aciclovir l-am tratat, poti sa mai incerci si pasta de dinti, creme naturale. Cred ca e un virus in atmosfera.