| papuciirupti a întrebat:

In ultima perioada ma doare capul foarte des.
Am facut acum vreo 2 luni un set de analize si totul este perfect.
Doam suficient spun eu, cca 7-8 in cursul saptamanii si peste 10 in weekend, stresat nu prea sunt...nici probleme nu am momentan care sa imi dea batai de cap...
oare din ce cauza este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa faci un examen oftalmologic, cel mai adesea cauza uneiastfel de dureri de cap este necesitatea de a pura ochelari

| papuciirupti explică (pentru Brigaela):

Doamne fereste-ma! tot asa ma gandeam si eu si am o teama sa ma duc crying(

| darrio2007 a răspuns (pentru papuciirupti):

Hai,nu te mai speria.Ca nu vine Apocalipsa.

| papuciirupti explică (pentru darrio2007):

Nu vine dar daca o sa port ochelari chiar o sa vina pentru mine sad
de fapt nici nu ma duc, lasa asa pana pe la 25-30 si atunci ma duc ca deja o sa fiu la casa mea si atunci o sa imi fie mai usor sa port ochelari... intelegi tu laughing)

| darrio2007 a răspuns (pentru papuciirupti):

Tocmai ca nu inteleg. Daca ai ceva probleme la ochi nu vad ce avantaj ai avea daca esti la casa ta. Poti fi si la White House.Afectiunea ramane.Se si agraveaza.Dar este alegerea ta.Sanatate!

| papuciirupti explică (pentru darrio2007):

Multumesc. gandeste-te la reactia prietenilor, cunoscutilor.
in plus si fete o sa te cam ocoleasca pentru asta

| Brigaela a răspuns (pentru papuciirupti):

Nu e nimic de speriat in asta.

| papuciirupti explică (pentru Brigaela):

Este!
traim intr-o lume a ambalajelor si a bucatilor de hartie nici de cum a sufletelorwinking

| Brigaela a răspuns (pentru papuciirupti):

Poate tu ai astfel de criterii, nu ne acuza pe noi ceilalti.

| papuciirupti explică (pentru Brigaela):

Ai dreptate! nu intra toti in aceeasi oala. nici eu nu sunt asa...dar din pacate mai mult de jumatate dintre noi sunt asa