| Visan_Alexandru_1995_wyPX a întrebat:

In urma cu 2 saptamani in urma unei altercatii am primit un pahar de sticla in fata care s-a spart provocandu-mi o taietura care in cele din urma s-a vindecat. Intrebarea mea este: exista vreo sansa sa scap de aceasta cicatrice? Sunt creme care pot regenera pielea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Depinde cat de adanca a fost rana, in timp se mai estompeaza daca e mica poate chiar dispare, de creme reparatorii nu am auzit, pe viitor ai mai multa grija de tine si nu te mai bate prin baruri

| Porcusorul a răspuns:

Daca nu dispare cicatricea in 3 luni, atunci trebuie sa te consulti cu un medic estetician. Depinde de dimensiuni, dar e posibil ca prin operatie de mare finete sa-i reduca vizibilitatea considerabil, desi niciodata nu va disparea de tot.