| Natynuty a întrebat:

Am o tăietură de 5, 5 cm pe braț. Mi-am tăiat și mușchiul, în sticlă. Au trecut deja 2 săptămâni, aproape s-a vindecat, acum 2 zile mi-am scos firele, aveam 10. Întrebarea mea este dacă îmi va rămâne cicatrice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlehandruAlM a răspuns:

Da iti va ramane cicatrice. Si eu m.Am tăiat la mana mai exact in palma(cu o bucata de faianță m.Am lovit? )acum multi ani in urma cam vreo10. Am facut operatie iar la 7-10zile(nu mai țin minte sigur) mi.Am scos firele. Si acum se mai cunoaste C icatricea.

| Natynuty explică (pentru AlehandruAlM):

Mulțumesc, oare cremele de cicatrici au ceva efect?

2 răspunsuri:
| AlehandruAlM a răspuns:

Nuu. Am auzit ca totusi s.ar putea îndepărta cu un fel de la laser. Daca mergi la medic dar nu stiu daca este aici in tara la noi