| Alogin a întrebat:

Infectia urinara poata sa treaca si fara antibiotic? Am luat 1 luna antibiotic si trebuie sa fac pauza, iar acum a reaparut infectia sad. Help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cine ti-a indicat o luna de tratament antibiotic? In infectiile urinare tratamentul dureaza 10-14 zile. Fa o urocultura ca sa stii ce germene ai in urina si la ce antibiotic e sensibil.

| Alogin explică (pentru Abh):

Pai faceam antibiotic 7 zile si in 2 3 zile iar aparea.Fac din cauza ca se intoarce urina la rinichi si nu stiu cum a explicat medicul

Abh
| Abh a răspuns:

Nu dai detalii, diagnostic( de ce se intoarce urina la rinichi).Cel mai bine ar fi sa apelezi la un urolog bun.

| anacolda a răspuns:

Infectia urinara nu se trateaza cu antibiotic. Ia ceai de galbenele, echinacea, cretisoara si bai cu coada calului.
http;//vindecarenaturista.blogspot.com.

| Alogin explică (pentru anacolda):

Imi dadea antibiotic pentru ca sa nu fac complicatii la rinichi

| AmericanHistoryX a răspuns:

Tot ce reusesti sa faci e numai rau,probabil e o bacterie mai rezistenta iar daca ii dai antibiotice asa pe bajbaite ii cresti rezistenta
ca sfat,mergi la medic, cultura, diagnostic, tratament, sanatate

| PetruMutascu a răspuns:

Tinctură muguri plop negru, 60 pic. cu 1 linguriţă de miere se iau de 4 - 5 ori/zi timp de 2 zile
http://leacuri-populare.blogspot.ro/2010/06/cistita-infectii-urinare.html