| Andreea_1745 a întrebat:

Intrebare pentru fetebig grinaca porti bustiera iti poate afecta cresterea sanilor? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, sutienul sau bustiera nu influenteaza cresterea sanilor, asa cum caciula nu influenteaza cresterea in inaltime. Insa daca nu faci constant efort fizic care sa foloseasca muschii pectorali, sanii ti se vor lasa indiferent de bustiera sau nu.

6 răspunsuri:
| mymy a răspuns:

Nu! Nici sutienul nici bustiera atata daca porti sutien de mica ti se vor lasa sanii sad

| XMyzue_1273 a răspuns:

Nu. Daca nu este stramta, vorba lui Cristina. Bustiera este un fel de sutien mai decent si pentru fete mai micihappy

| HellGirl4EverInHell a răspuns:

Eu una zic ca nu!
oricum mai bine bustiera decat sa se vada ceva iar sutienele ei bine nu ii bine sa porti sutiene d p acum ca dup aia it se lasa si se fac ca la babe.
deci in mare nu!

| CriStiNa_2000 a răspuns:

Depinde, daca nu este foarte stramta nu are cum sa afecteze. thinking sutienul este cel care afecteaza din cate stiu. nu bustiera :*

| mihaela11 a răspuns:

De la bustiera nu deoarece ea e ca un maieu mai stramt si mai scurt

| ingerash_8421 a răspuns:

Nu, din cate am citit eu nu!