| Felys a întrebat:

La cat timp dupa o operatie de hernie de disc trec durerile definitiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| me1oo a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic, dar ele nu trec niciodata, mama mea a fost operata acum 2 ani si inca are dureri mari cand se schimba vremea sau la efort

| Felys explică:

Of,deci e de tras toata viata, va multumesc pentru raspunsuri, m-a asteptam la asta, dar tot trageam nadejde ca poate sunt si cazuri mai fericite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un secret"cand apar primele dureri la un efort fa bine si 1/2 ora sa te odihnesti orizontal iar noaptea dormi fara perna

| NonEinstein a răspuns:

Durerile nu trec definitiv, dar trec partial ma refer, daca acum te doare sau o doare 10 ( de pe o scara 1-10) atunci in urmatoarele 7 zile o sa scada la 6-7, si o sa ajunga pe la 2-3.

| MikeTech a răspuns:

La mine au trecut peste vreo 3-4 luni, nu exista un termen anumit, la fiecare persoana e diferit.