| Violente a întrebat:

Limfocite : 56.90% (55normal)
Neutrofile : 34.30% (45 minima normala)
eosinofile : 5.50% (0-4 normal)
limfocite atipice % : 2.20 (0-2 normal)

Am fost intrebat de VSH si acesta este 4 mm (4-12 normal)

Astea sunt singurele anormale din vreo trei pagini de analize.
Ce parere aveti de aceste analize?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Formula leucocitara e normala, micile modificari sunt semn de infectie si cum tu ai probleme in sfera ORL, de acolo este procesul inflamator. Gentamicina nu ti-a recomandat-o asociata cu ampicilina? Se completeaza in infectii ORL.

| Violente explică (pentru SimonaCristina):

Nu stiu sigur dar parca da. asta s-a intamplat asta vara iar acum parca ganglionul s-a reumflat chiar daca nu se lăsase de tot. big grin

| LaviniaAC a răspuns:

Suferi de o viroza in momentul de fata? Adica ai o infectie cu vreun virus? De obicei in cazul virozelor scad neutrofilele. In rest parametrii nu sunt exagerat de modificati fata de normal.

| Violente explică (pentru LaviniaAC):

Nu, dar am probleme in zona ORL, polipi/sinuzita/amigdale etc

| LaviniaAC a răspuns (pentru Violente):

Eu zic sa nu te ingrijorezi, ai rabdare pana te duci cu analizele la medic sa ti le interpreteze si o sa fie bine.