| SadBoyForever a întrebat:

M-a costat 250 Lei plombatul unei măsele, în fine, mă bucur că nu mă mai doare, dar de ce este așa scump la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pentru ca te-ai dus la un cabinet mai scump.Gaseai si mai ieftin, daca cautai

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum ai vrea sa fie? Materialele costa, munca costa
si 250 nu e chiar scump

| sierra1 a răspuns:

Porțelan?
dacă da, e justificat, dacă nu, atunci e cam multuț

| PumpkinDoll a răspuns:

Pentru ca atat costa man, nu e chiar asa mult.De ce dracu a facut o facultate ca sa ajunga dentist? ca sa ia cat ia unu cu 8 clase? Just sayin'

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

De ce dracu apeeaza la un vidanjor analfabet; nu-i mai bine sa se scalde in k/cat!?winking laughing laughing laughing

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pai da, tine si de cald

| asdf2kpower a răspuns:

Pentru că dentistul vrea ca tot omul și el un Mercedes în parcare.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru asdf2kpower):

Pentru mers la piata, atunci cand Bentleyul este in service.winking laughing

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Depinde și de medicul stomatolog la care mergi. Eu am în oraș unul care ia 50-100 de lei pe plombă. Fiecare pune un anumit preț, mai ales dacă e particular, de obicei e mai scump.

| LinaMadaL a răspuns:

Pentru ca dentistul a facut o facultate grea care e scumpa si nu e ca si cum ar vinde tricouri in piata, e mult de munca. happy