| roxana76 a întrebat:

M am lovit cu o coaja de paine la gingie si ma doare si ustura foarte rau.Pe dinauntru, adica pe cerul gurii, in dreptul incisivilor. Ce sa fac sa mi treca mai repede ca nu pot manca nimic.Astept raspuns urgent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Crystal112 a răspuns:

Tine gheata in gura, pune ceva rece

| BOosul a răspuns:

Pai...ar trebui sa te duci la un stomatolog dar daca zici ca de doare tare incearca de acum sa mananci mai incet(cel putin pana se vindeca)