| Costi22222 a întrebat:

Am o problema: m-am taiat in cerul gurii si nu pot manca pentru ca ma doare. si in plus este si deranjant!
Ce as putea face? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| thalyslly a răspuns:

Nu prea poti sa faci nimic trebuie sa astepti sa iti treaca pana atunci evita alimentele acre, iuti bauturile carbogazoase sau prea tari ca sa nu iriti si mai rau locul

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Dacă e chiar aşa grav, mergi la medic pentru că dacă e adânc trebuie să te coase.

La un coleg din generală i s-a întâmplat aşa ceva.

Sănătate.

| Felys a răspuns:

Asta nu e nimic, sa vezi cum e cand ai operatie de amigdale ce fericire e, nu te mai vaicarii pentru o mica taietura, trece

| Mikhtarian a răspuns:

Nu ai ce face, eventual incearca sa eviti mancarea groasa-.
Nu sta cu multa saliva in gura pentru a nu mentine rana uda mereu.