| Roxaanaaa a întrebat:

M-au operat de unghie incarnata acum doua luni si acum ma doare cand merg.De ce?Vi s-a intamplat si voua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristina6666 a răspuns:

Nu,stai ca iti spun eu de ce.Doctorul nu te-a operat demult si normal ca te doare ca acolo este o operatie o sa te mai doara cateva saptamani si dupa aia o sa iti treaca... funda?
big grin

| Roxaanaaa explică (pentru cristina6666):

Multumesc,m-ai linistithappy

5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Exista posibilitatea ca doctorul sa nu te fi operat bine si acum unghia sa se incarneze din nou. Si eu am fost operata la ambele picioare, dar dupa vindecarea operatiei nu am mai avut nicio durere. Parerea mea ar fi sa mergi din nou la acel medic sa vada ce se intampla. Cum a spus si LockBrain, am auzit si eu de persoane care au fost operate de mai multe ori. Sper din suflet sa nu fie si cazul tau! Totusi, pentru mai multa siguranta, trebuie sa mergi sa te consulte din nou. Medicul care te-a operat este singurul in masura sa-ti spuna de ce te doare. Ar mai fi varianta de a merge sa consulti un alt medic. Succes!

| OvidyuNicu a răspuns:

Se poate sa ajungi iarasi la bisturiu, am un verisor care s-a operat de vreo 6 ori

| cristina6666 a răspuns:

E mai bine acum?

| Roxaanaaa explică:

Am fost operata la ambele picioare in ambele parti ale degetului dar pe mine ma doare doar la un deget intr-o parte, nu la ambele picioare si nu cred ca intra iar in carne pentru ca unghia inca nu a crescut.