| Daria0805 a întrebat:

Ma doare burta de 3 zile in jurul buricului fara oprire, noapte ma mananca jos si nu am pofta de mancare, am luat No Spa, Urinal si Nikvorm pentru viermi dar nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iaurt, usturoi și varză murată.

| zilog a răspuns:

Trichineloza
Limbrici
Leptospiroza
Tenia
Paraziti

Cel mai degraba as paria pe limbrici

| Daria0805 explică (pentru zilog):

Stii vreun tratament? Am fost la urgenta dar nimeni nu ma consulta, ei voiau sa ma bage la suspect de covid, se pare ca alte boli nu mai exista...

| Kevinn2000 a răspuns (pentru Daria0805):

Daria, caută informații despre aceste boli enumerate de el, vezi la care se potrivește cel mai bine simptomele, iar când consideri că ai acea boală, caută tratament pentru ea.
Pe internet poți afla foarte multe informații, cred că tot ce ai nevoie.

| Daria0805 explică (pentru Kevinn2000):

Multumesc

| zilog a răspuns (pentru Kevinn2000):

Decaris

| zilog a răspuns:

Mergi si fa analize
test de coprocultura
e posibil sa ai ceva PARAZITI

dai cu decaris intre timp