| 1Chris1 a întrebat:

Ma doare dintele cand mananc cald...si uneori si la rece..Cauza? Cum fac sa nu mai ma doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Cred ca te doar epentru ca trebuie sa-ti cada sau pentru ca ai nervul infectat.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai dintele sensibil si ar trebui sa ceri parerea unui stomatolog

| Holocaust a răspuns:

Ai dintii sensibili.Cred ca ai vazut si tu reclama aia de la Sensodyne, in care discuta aia le greu despre canaliculele dentinare si despre cat de buna-i pasta lor de dinti.Fa si tu o vizita pana la un cabinet stomatologic.Iti vor clarifica aia problema...

| ovidiu8msn a răspuns:

Scoatel.

| scumpik99 a răspuns:

Mai intai ai grija la ce si cum mananci, eventual maseza-ti sau tine apasat si calm zona din exterior a cavitatii bucale(obrazul)din zona dintelui.Du-te la un dentist, cred ca ai carii, bafta.