| Spanac a întrebat:

Ma doare rau maseaua! Ce pot face? Nu se misca, creste! Si ma doare al naibi de rau! Ce pot face? ( fara pastile si fara lovituri in gura! ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mariaa20 a răspuns:

Eu zic sa te consulti cu medicul stomatolog.sau de fiecare data cand te doare puneti gheata.
incearca sa eviti mancarurile reci. apa etc:*
da-mi si miee o funda te rogg:*

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la medicul stomatolog pentru a vedea exact despre ce e vorba.

| T30D0RA a răspuns:

Pune usturoi acolo. O sa vezi de ce iti spun asta.winking

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Daca creste, pana sparge gingia, o sa te mai chinuie. Daca e maseaua de minte, te poti duce sa te operezi, nu doare absolut deloc.

| Floricica_3262 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la un dentist deoarece noi nu stim exact de ce te doare maseaua si poate iti dam niste sfaturi gresite.