| SimonaBubu a întrebat:

Daca mă doare măseaua și abia deschid gura de la ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

Antibioticele nu ni le luam noi de capul nostru. Trebuie prescrise de dentist, daca vede ca ai infectie. Si la cum ai descris, posibil sa ai infectie. Inainte sa alegi un dentist, citeste teapa pe care am luat-o eu cu un dentist obisnuit cand am avut infectie. Sa ai grija sa alegi tratament Endodontic neaparat. https://www.tpu.ro/......are-si-ma/

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Gingia este afectată de la măseaua cu probleme. Mergi la stomatolog sa ți-o rezolve.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai o infectie la masea este puroi acolo, trebuie tratata, mergi la dentist maine, de cître zile te doare? Si ce varsta ai? Multă sănătate

| Freya1 a răspuns:

În general asta patesti cand ai puroi.Nu iti e umflat?

| Catrice a răspuns:

De la multe. Curent, infecție, măsea inflamata, abces...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm...nu stiu daca ma vei crede dar surpriza... poate fi de la masea.
Mergi cat de curand la un stomatolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia Augmentin daca nu trece mergi la stomatolog

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut,ai tras curent ai o mica infectie.un antibiotic de 1000mg 2 zile si nurofen forte sa nu se inflameze (du-te la dentist cat nu e tarziu)Sanatate!